Windows 10 Güncelleme Sorunu KB5034441

4 Nisan 2024
Bilgi Güvenliği
1 0

Son zamanlarda, bilgisayar güvenliği giderek daha büyük bir endişe kaynağı haline geliyor. Özellikle, kişisel verilerinizi korumak ve bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak önemlidir. Bu nedenle, 9 Ocak 2024’te yayınlanan KB5034441 kodlu Windows güncellemesi, bu konuda önemli bir adımdır.

Bu güncelleme, bilgisayar korsanlarının kişisel dosyalarınıza erişmesini engellemek için önemli bir güvenlik açığını düzeltir. Örneğin, bilgisayarınızın çalınması veya yetkisiz erişim durumunda, BitLocker gibi güvenlik önlemlerini atlamalarına izin verebilecek bir zafiyet bulunmaktaydı. Ancak, bu güncelleme sayesinde, bu zafiyet kapatılır ve böylece verileriniz daha güvenli hale gelir.

Bu güncelleme ayrıca, Windows Kurtarma Ortamı (WinRE) ve BitLocker gibi önemli güvenlik özelliklerini bir araya getirir. Bilgisayarınızı çeşitli tehditlere karşı daha iyi korumanıza yardımcı olur.

Ancak güncelleme yapmak isteyen kullanıcılar aşağıdaki hatayı alamaya başladılar.

Yukarıdaki hatanın sebebi Windows Kurtarma Ortamı (WinRE) boyutunun küçük olmasıdır.

Bu alanının güncellemeyi alabilmesi için en az +250 MB ekleme yapmalısınız, işlemler tamamlandıktan sonra güncellemeyi tekrar denemelisiniz.

Disk alanı büyütmek zor olabilir aşama aşama öğrenmek için: support.microsoft.com makale size yardımcı olabilir.

Microsoft’un sayfasında bulunan bilgiler size karışık gelmiş olabilir daha detaylı ve basit anlatım için video izlemenizi tavsiye ederiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir