IP Adresimizi Nasıl Öğreniriz?

19 Mayıs 2021
Bilgi Güvenliği
10 0

Hosting servis sağlayıcıları sistemlerinde bulunan tüm hizmetlerin (paylaşımlı hosting, reseller, e-posta hizmetleri vs.) herhangi bir durumdan kaynaklı saldırıya uğramasını engellemek için güvenlik sistemleri aktif hale getiriler. Bu güvenlik sistemleri bazen saldırı amaçlı olmayan sadece sitesine girmek isteyen veya mail hesabını açıp kullanmak isteyen kullanıcılarıda etkiler. Bu durumda yapılması gereken sadece teknik destek ekibine IP Adresinizi bildirmektir.

IP Adresimin Güvenlik Sistemi Tarafından Engellendiğini Nasıl Anlarım?

Bunu anlamak oldukça basittir. Web sitenize, cpanel veya webmail adresinize erişim sağlamayı deneyiniz. Eğer karşınıza aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi bir hata mesajı çıkıyor ise,

güvenlik sistemi IP adresinizi kara listesine almış demektir.

IP Adresimi Nasıl Öğrenirim?

Tarayıcınıza giriniz, arama çubuğunuza What Is My Ip? veya IP Adresim Nedir? yazınız.

Arama sonucunda birçok site sıralanacaktır. Listede çıkan web sitelerinden birinin içine giriniz. Erişim sağladığınız web sitesinde “IP Adresiniz” “My Public IPv4 is:” “Your IP address:” veya “IP Address” gibi alanlar göreceksiniz o alanlardaki rakamları hosting servis sağlayıcınızın teknik destek ekibine bildiriniz.

Teknik destek ekibinde çalışan kişiler IP Adresinizi güvenlik listemin kara listesinde bulunan IP Adresinizi silme işlemi yapacaktır. Bu işlem sonucunda artık sitenize erişebilir rahatlıkla maillerinizi kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir